CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Potraviny / Třídění / Sojové boby a olejnatá semena  

Sojové boby a olejnatá semena

  Megatex Screener   Soybean Screening

Třídičky Rotex se používají v rámci zařízení ke zpracování olejnatých semen, od přijímací čističky až k prosévání mouky. Unikátní prosévací pohyby třídiček ROTEX a MEGATEX kombinují vysokou kapacitu s přesným oddělením. Ať už je vaše výrobní zařízení průměrné velikosti nebo se jedná o provoz, který zpracuje více než 5 000 tun za den, třídička Rotex je schopna nabídnout vhodné třídění pro každé zařízení.

Přijímací čistička

U přijímací čističky se třídička používá k odstranění drobného materiálu, polní drti a dalšího nadměrně velkého materiálu před uskladněním obilí. Přesné odstranění drobného materiálu je klíčové k tomu, aby při skladování obilí nedošlo k jeho zkažení, protože drobný materiál brání proudění vzduchu ve skladovacích zásobnících. Odstraněním drobného materiálu lze ušetřit palivo a je tím rovněž výrazně sníženo riziko vzniku požáru.

Čištění při příjmu se typicky týká velkých objemů obilí. K účinnému zpracování takovýchto objemů se používá čistička MEGATEX se svým nízkofrekvenčním, horizontálním prosévacím pohybem s dlouhým zdvihem. Drobný materiál rychle pronikne dolů k otvorům v sítu, a to bez nutnosti prudkého pohybu a opětovného smíchání. To umožňuje přesnost a vysoce účinné odstranění drobného materiálu z obilí. Vzhledem ke své kapacitě třídění až 1 000 t/h umožňují třídičky MEGATEX provozovateli používat méně strojů, což znamená nižší nároky na podlahovou plochu, a vyčistit více obilí.

Prosévání mouky

Ve finálních fázích zajišťují třídičky Rotex, aby bylo do mlecího zařízení přivedeno méně materiálu se správnou velikostí. Vzhledem k omezenému mletí není vyžadováno tolik mlýnků a výsledkem je snížení výkonu a tedy úspora provozních nákladů. Při oddělování jemné mouky pomocí pletiva o velikosti 8 až 12 je možné díky krouživému pohybu třídiček ROTEX snadno dostát přísným požadavkům na velikost a hustotu. Tento unikátní prosévací pohyb zajišťuje vysoce přesné oddělení.

Při hrubém oddělování pomocí pletiva o velikosti 4 je zabráněno ztrátě kvalitního produktu, protože krouživý pohyb je dostatečně jemný na to, aby nedošlo k propadnutí správných produktů mezi drobný materiál.

Při použití třídiček ROTEX a MEGATEX si mohou být provozovatelé jisti tím, že se bude finální produkt vždy nacházet v požadovaném rozmezí velikostí.

 

    PŘEDNOSTI

  • Vysoká spolehlivost - odolná a trvanlivá konstrukce umožňuje nepřetržitý provoz 24 hodin denně
  • Nízké nároky na údržbu - pohon s dynamickým tlumičem se snadno udržuje, nemá žádné převodové stupně a nevyžaduje mazání
  • Nízká světlá výška - téměř vodorovný prosévací úhel výrazně snižuje siluetu stroje
  • Vysoká kapacita, kompaktní provedení - třídičky MEGATEX poskytují třídění s kapacitou až 1 000 t/h při kompaktních rozměrech 4 x 4 m
  • Žádné ucpávání při provozu - třídičky ROTEX a MEGATEX se neucpávají, a to ani při provozu v podmínkách s vysokou vlhkostí. Účinné čištění pletiva kuličkami brání chomáčům vlhkých zrn v ucpání síta a snížení výkonu třídičky

 

 

Rotex and Arcon