CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Potraviny / Balicí řešení / Přebalování  

Přebalování

OverwrappingOverwrapping

Přebalování nebo celofánování je proces skládání fólie na délku kolem produktu, a uzavírání tohoto balení při použití tepelných uzavíracích zařízení. Přebalování může vést k úsporám ve výrobních nákladech a rovněž také ke zvýšení vzhledové přitažlivosti výrobku. Pro toto zpracování se může používat řada tepelně uzavíratelných materiálů jako je polypropylén, papír, PVC, polyetylén a také i nové biologicky rozložitelné fólie na základě kukuřičného škrobu.

Přebalování představuje vysoce všestranný způsob zpracování a nabízí mnohé aplikace v rámci potravinářství a farmaceutického průmyslu:
 

TECHNICKÉ MOŽNOSTI V TYPOVÉ ŘADĚ

výkon 10 až 300 produktů za minutu
doba na změnu rozměru 15 až 40 minut
rozsah rozměrů výrobku délka : 40 až 450 mm
šířka : 20 až 350 mm
výška : 5 až 175 mm
 
délka fólie 50 až 880 mm
šířka fólie 50 až 550 mm

 

Výše uváděné hodnoty jsou poskytované jako směrné hodnoty, a závisejí na faktorech jako jsou rozměry výrobku.

Zákaznické konstrukce mohou vést ke změně těchto hodnot mimo výše uváděné rozsahy.

Společnost ARCON dodává široké spektrum přebalovacích strojů pro splnění vašich požadavků, od polo - automatických strojů pro malé výrobní dávky až po plně - automatické vysokorychlostní výrobní balení. Veškeré přebalovací stroje poskytují ovinutí ve vyrovnané vysoké kvalitě pro samostatné anebo pro svazkové produkty, a umožňují přestavbu rozměru v průměrné době 15 minut.

S typovou řadou automatických přebalovacích strojů se snadno dosahují rychlosti přes 40 produktů za minutu, a nejvyšší možný výkon je 300 produktů za minutu. Je možné uzavírání na podstavné hraně i na výstupní hraně, při použití tepelného, chladného lepicího nebo horkého tavného uzavírání. Přebalovací stroje poskytují robustní, modulární konstrukci, jsou snadné k obsluze a vyžadují jen nenáročnou údržbu.

APLIKACE

  • potravinářství
  • tabákový průmysl
  • cukrovinky
  • čaj a káva
  • farmaceutické a léčivé produkty


Arcon logo